ضبط صدا برای بسیاری یک حرفه و علاقه جدی است، اما بدون میکروفون مناسب برای ثبت کیفیت مورد نیاز، اساساً در حال آب در هاون کوبیدن هستیم. همانطور که تخصص استاد رافعی و وب سایت گوینده شو در آموزش حرفه ای گویندگی می باشد ما برای شما بهترین میکروفون ها را برای ضبط صدا بررسی کرده ایم، بنابراین امروز برای بررسی روی میکروفون ها ما می خواهیم مجموعه ای از انتخاب ها را بر اساس بودجه، کیفیت و … به شما ارائه دهیم.

چک لیست بهترین میکروفون برای ضبط صدا

بودجه 

یک عامل اصلی آشکار هنگام در نظر گرفتن هر خریدی میزان بودجه است. ما می خواهیم ابتدا توجه داشته باشیم که هنگام انتخاب بهترین میکروفون برای ضبط صدا برای شما، پول بسیار مفید خواهد بود. به خصوص اگر این کار را به عنوان یک شغل انجام می دهید، پس انداز چند تومان اضافی برای یافتن میکروفونی که کیفیت صدای قابل قبولی را ارائه می دهد، شما را از دیگران جدا می کند. همان طور که گفتیم، کیفیت صدا مهم ترین اولویت است.

نوع میکروفون

ما یک میکروفون خازنی را بدون توجه به هر چیزی، بدون سوال بررسی می کنیم. این می تواند یا اتصال USB باشد یا به طور سنتی با استفاده از پورت و کابل XLR وصل شود. ترجیح نهایی ما در صورت انتخاب، میکروفون XLR به دلیل انعطاف پذیری است که به دست خواهیم آورد. میکروفون های USB برای plug-n-play و سهولت استفاده عالی هستند و بسیاری از آنها (که ما آنها را توصیه می کنیم) با کیفیت صدای شگفت انگیزی عرضه می شوند.

با این حال، داشتن یک اتصال XLR به شما این امکان را می دهد که یک مرز میانی را پیدا کنید زیرا آنها به یک دستگاه خارجی برای قدرت فانتوم نیاز دارند. می توانید منبع تغذیه پایه را انتخاب کنید، یا آنچه ما دوست داریم، پیش تقویت کننده میکروفون یا رابط صوتی است. مزایای اینها بی بدیل است و شما به سادگی با میکروفون های USB نمی توانید آنها را دریافت کنید (نمی توانید میکروفون های USB را به رابط های صوتی یا پری آمپ ها وصل کنید). می توانید به جای تکیه بر روی، افزایش را تنظیم کنید، FX را اضافه کنید و صدای خود را حتی بیشتر تغییر دهید.

کاربرد میکروفون USB

پس از تولید در نرم افزار موسیقی شما. میکروفون های USB هنوز هم قابل اجرا هستند، به خصوص برای کسانی که بودجه کمتری دارند. به وسایل دیگری نیاز دارید؟ فقط یک صدا از طریق میکروفون همیشه کافی نیست. اگر می‌خواهید یک میکروفون USB را برای پخش صدا در دست بگیرید، از نظر فنی می‌توانید تنها با وصل کردن آن به لپ‌تاپ یا رایانه از آن خلاص شوید و آماده کار هستید.

با این حال، وقتی می‌گوییم «سایر تجهیزات»، منظور برخی از تجهیزاتی است که ممکن است قبلاً در اطراف باشند یا حتی نمی‌دانستید به آن نیاز دارید، مانند هدفون، کابل‌های خاص، رابط‌های صوتی یا پری آمپ ها، پایه‌های میکروفون، پایه‌های ضربه‌گیر، فیلترهای پاپ و بیشتر. این را نه تنها برای مقاصد بودجه ای در نظر داشته باشید، بلکه نمی خواهید میکروفون خود را فقط از طریق نامه دریافت کنید تا متوجه شوید که حتی نمی توانید از آن استفاده کنید و باید تجهیزات بیشتری بخرید. اگر می‌خواهید بیشتر از یک میکروفون بخرید و در عین حال مقداری پول نیز صرفه‌جویی کنید، چند بسته میکروفون را در زیر توصیه می‌کنیم. یا می توانید برای همه آنها جداگانه خرید کنید.

Blue Yeti Pro

Blue Yeti Pro بهترین میکروفن برای ضبط صدا

در ابتدا ما یک توصیه آسان برای بسیاری از نگرانی‌های “کیفیت صدا” و “سهولت استفاده”، همراه با ساختار زیبا و قیمت نسبتا مقرون به صرفه داریم. Yeti اکنون یکی از افسانه‌ای‌ترین میکروفون‌های USB در بازی است و به نظر ما برای مدتی طولانی خواهد بود، اما نسخه Pro در اینجا برای صداگذاری توصیه می‌شود زیرا هم اتصال USB و هم XLR را ارائه می‌کند و دارای برخی با بالاترین کیفیت صدا در یک میکروفون USB است.

دلیل اینکه ما XLR را به بسیاری از هنرمندان ضبط صدا توصیه می کنیم به دلیل انعطاف پذیری است که می توانیم آن را به یک پری آمپ کننده خارجی یا رابط صوتی متصل کنیم. داشتن یک «میدل من» اضافی مانند این می‌تواند به ما آزادی بیشتری را برای تغییر کیفیت صدایی که به دست می‌آوریم، بدهد، خواه افزودن FX، افزایش، EQ اضافی، یا واقعاً یک «احساس» و «صدایی» که مستقیماً قابل دستیابی نیست.

یک کامپیوتر با استفاده از پورت USB با توجه به مشخصات، Yeti Pro وضوح صدای زیبا و فوق‌العاده 24 بیتی/192 کیلوهرتز، مبدل AD داخلی (در اصل یک پری آمپ) را در صورتی که واقعاً مسیر USB را می‌خواهید، و همچنین چهار تنظیم الگوی قابل تنظیم به ما ارائه می‌دهد. در دسترس – کاردیوئید (توصیه می شود برای پخش صدا در استودیو)، همه جهته، استریو، و دو جهته. اگر می خواهید از این میکروفون برای مصارف دیگر نیز استفاده کنید، این موارد می توانند مفید باشند.

Rode NT1A

Rode NT1A از بهترین میکروفن ها

بخوانید: تاثیر جملات مثبت

در اینجا میکروفون خازنی با کیفیت استودیویی و مقرون به صرفه ما برای صداگذاری یا هر نوع ضبطی که می توانید در مورد صدای گرم و شفاف فکر کنید، وجود دارد. این مورد معمولاً در بسته‌بندی میکروفونی ارائه می‌شود که شامل پاپ فیلتر و پایه ضربه‌ای است، بنابراین اگر به تجهیزات اضافی نیاز دارید، این بسته‌بندی مناسبی برای خرید خواهد بود (شاید هنوز مجبور باشید پایه میکروفون و شاید پری آمپ میکروفون بخرید. یا رابط صوتی). با دامنه دینامیکی گسترده و تحمل سطح فشار صدا بالا، دیگر نگران کمبود عمق و توانایی مدیریت احتمال اعوجاج نخواهیم بود.

داخل شامل چیزی است به نام JFET که قطعاً صدایی فانتزی دارد، اما به بیان ساده، یک ساختار داخلی با کیفیت بالاتر برای اطمینان از کیفیت و تبدیل امواج صوتی شما به ضبط های شما است. اگر توانایی مالی دارید، ما یک میکروفون XLR مانند این را به جای میکروفون USB رومیزی ترجیح می دهیم، اما در غیر این صورت متوجه می شویم و از شما می خواهیم که در ادامه لیست برای جایگزینی ارزان تر ادامه دهید. با این حال، Rode NT1-A یک میکروفون زیبا است که دارای برچسب قیمتی است که هنوز باعث می شود گاهی اوقات بهش فکر کنیم. یک میکروفون عالی برای صداگذاری در اینجا، یا هر کاربرد ضبطی که می‌توانید خارج از آن هم فکر کنید.

Neumann TLM103

Neumann TLM103 از بهترین ها در زمینه صدا برداری

بیایید یک لحظه با کیفیت بالا صحبت کنیم. Neumann یک نام تجاری شیک است، اما اگر بودجه شما به هزاران دلار برسد، کیفیت بی نظیری دارد. ممکن است بسیاری از شما در اینجا درخواست دهید. اما برای برخی، این یکی را به عنوان یک میکروفون حرفه ای و زیبا برای صداگذاری می داند. معمولاً برای وکال در استودیو استفاده می شود، اگر این میکروفن را برای صداپیشگی دارید، دیگر هرگز نگران “کیفیت” نخواهید بود. این بسیار کوچکتر از بسیاری دیگر از “میکروفون های استودیویی” است، اما اندازه با موسیقی و تجهیزات ضبط هرگز نشانگر چیزی نیست.

اگر چیزی بگوید، این چیز یک مشت قوی و پیشرفته در یک بدنه کوچک است. بنابراین چه چیزی این میکروفون صوتی را بسیار گرانتر از بقیه می کند؟ بدون اینکه خیلی فنی شویم، همه آن در ساختار داخلی است. (و البته خارجی، با توجه به اینکه ما یک پوشش ناهموار از فلزی با روکش نیکل داریم). مدار شامل یک ترانسفورماتور نیست که به کاهش صدای خود و افزایش قابل توجه کنترل SPL کمک می کند. همچنین به سرکوب بازخورد کمک می کند. می‌توانیم به جزئیات بیشتری بپردازیم. اما در حال حاضر، فقط بدانید که اگر بودجه زیادی دارید، Neumann TLM-103 به عنوان بهترین میکروفون برای ضبط صدا است.