فرآیند نوشتن می تواند زمان بر و پر زحمت باشد. من چند استراتژی کلیدی برای تسریع نوشتن و کارایی شما کشف کرده ام. در اینجا هشت ایده برای حرکت با سرعت قطار سریع السیر وجود دارد. اگر دوست دارید مهارت تندخوانی خود را تقویت کنید، می توانید دوره ی آموزشی گویندگی استاد بیژن رافعی را از گوینده شو تهیه کنید.

در تسریع نوشتن: 8 ایده برای تسریع در نوشتن

آموزش نوشتن همیشه چالش برانگیز بوده است. اکنون، معلمان و مدیران مدرسه به ما می گویند که نوشتن از اختلالات مدرسه حتی سخت تر شده است. من مطمئن هستم که بسیاری از شما اکنون به دنبال راه هایی برای کاهش شکاف یادگیری هستید.

نکات تسریع نوشتن

شماره 1 : از سرفصل ها به عنوان طرح کلی استفاده کنید

احتمالاً شنیده اید که باید طرح کلی بنویسید و احتمالاً این کار را نمی کنید. شاید شما احساس می کنید که باید یک دسته از اعداد رومی بنویسید و طرح کلی را به طور رسمی بسازید. این چیزی نیست که من از آن دفاع می کنم. درعوض، با استفاده از راهنمای سبک رشته خود، ابتدا تمام عناوین عنوان را برای کل دستنوشته خود ایجاد کنید. در مورد تعداد عناوین سخاوتمندانه رفتار کنید، زیرا فکر می‌کنم مردم اغلب عناوین کافی برای راهنمایی خواننده در مورد نکات اصلی خود درج نمی‌کنند. این به عنوان استخوان های دستنوشته شما عمل می کند.

اگر دستنوشته شما در مورد ارتباط مهمانی های هالووین با پرخوری و ارتباط پرخوری با افزایش وزن است، به سادگی سرفصل های مقدمه خود را به صورت زیر بنویسید:

  • هالووین و افزایش وزن
  • هالووین و پرخوری
  • پرخوری و افزایش وزن

اکنون شما دقیقاً می دانید که در یک بررسی ادبیات هدفمند به دنبال چه چیزی باشید و در حال حاضر سرفصل های خود را در جای خود دارید. نوشتن تمام عناوین مقاله ابتدا به شما جهت می دهد که دقیقاً چه کاری باید انجام دهید و انگیزه شما را برای حرکت شروع می کند.

شماره 2 : یک مدل بنویسید

شما این جمله را شنیده اید که “یک عکس هزار کلمه ارزش دارد” و این در تحقیقات نیز صادق است. ممکن است در همه زمینه ها مناسب نباشد، اما چرا یک مدل مفهومی برای نشان دادن تصویری نکات اصلی که در دست نوشته خود بیان می کنید ایجاد نمی کنید؟ در مدل‌هایم، من اغلب مسیرهای ارتباطی مختلف را با حروف یا اعداد برچسب‌گذاری می‌کنم و سپس هر مسیر را تحت عنوان جداگانه توصیف می‌کنم. این نه تنها خلاصه ای عالی از ایده های اصلی پشت کار شما ارائه می دهد، بلکه به شما کمک می کند تا استدلال های خود را سازماندهی کنید و نوشتن خود را تسریع می بخشد. تصویر نمونه ای از تحقیقات من در مورد قدردانی است.

شماره 3 : خواندن برای تسریع نوشتن

من یک پست کامل در مورد این استراتژی دارم، بنابراین در اینجا زیاد به این موضوع توجه نمی کنم. برای مرور سریع، نکته در اینجا این است که هرگز ننشینید و راحت روی کاناپه ای جلوی شومینه با پشته ای از مجلات دانشگاهی مورد علاقه خود حلقه بزنید. در عوض، نکاتی را که می‌خواهید به آن اشاره کنید بنویسید، سپس جستجوی هدفمند در ادبیات را برای پشتیبان‌گیری از آن نکات انجام دهید. برایان مارتین، نویسنده کتاب انجام کارهای خوب بهتر از این رویکرد حمایت می کند و زمانی که می گوید:

دلیل عملی دیگری وجود دارد که چرا نوشتن ابتدا – قبل از انجام تحقیق – کارآمدتر از نوشتن در پایان است. فرض کنید ده کتاب اصلی در حوزه ای وجود دارد که می خواهید درباره آن بنویسید. رویکرد عادی این است که ابتدا آنها را بخوانید، و احتمالاً می خواهید کتاب ها و مقالات بیشتری بخوانید تا مطمئن شوید موضوع را درک می کنید. این رویکرد می‌تواند منجر به بی‌میلی برای شروع نوشتن شود: هرچه بیشتر در مورد موضوع بدانید، اندازه‌گیری با تمام این آثار نویسندگان قبلی سخت‌تر می‌شود…

وقتی ابتدا می‌نویسید، قبل از انجام تمام خواندن، دقیقاً متوجه می‌شوید که چه چیزی تو باید بدانی. در نوشتن یک مقاله یا فصل، شکاف هایی در استدلال خود، نقاطی که به مثال نیاز دارید و مکان هایی که به مرجع نیاز دارید، پیدا می کنید. بنابراین وقتی به ده کتاب روی می آورید، نیازی به خواندن کامل آنها ندارید. شما دقیقاً می دانید که به دنبال چه چیزی هستید، بنابراین می توانید فقط بیت های مربوطه را بررسی کنید

این ایده را امتحان کنید!

شماره 4 : در مقدمه به اصل مطلب برسید

شاید یکی از زمان‌برترین اشتباهاتی که بسیاری از محققان مرتکب می‌شوند این است که فکر می‌کنند باید همه چیزهایی که در مورد موضوع مطالعه شما در مقدمه نوشته شده است را به طور گسترده مرور کنید. نه! به یاد داشته باشید، هدف اصلی از یک مقدمه خوب، استخراج فرضیه های شماست. فقط دلیل خود را در مورد اینکه چرا فکر می کنید A به B مرتبط است، بنویسید. وقت خود را تلف نکنید و خواننده را با توصیف هر تحقیقی که در مورد A و B نوشته شده است خسته نکنید. در عوض، شاید هدف مطالعه خود را زودتر بیان کنید. حتی تا پایان پاراگراف اول، و بر روی اثبات فرضیه خود تمرکز کنید. نیازی به بررسی فرضیه های قبلی هر جیم و جن نیست. این به تسریع نوشتن کمک میکند.

شماره 5 : آن را به گور بکشید

گاهی اوقات ما زمان زیادی را تلف می کنیم تا تصمیم بگیریم که آیا جرات داریم از چیزی جدا شویم که زمان زیادی را صرف نوشتن آن کرده ایم. ما برای آن وقت گذاشته‌ایم و بنابراین حتی اگر شاید بهتر باشد از شر آن خلاص شویم، می‌خوریم و نگران هستیم که شاید بعداً بخواهیم به آن نکته اشاره کنیم. به جای از دست دادن زمان در این نوع ابهام کردن، فقط با گذاشتن آن در قبرستان، کمی به خود آرامش دهید.

ممکن است یک بخش در پایین سند خود یا یک سند جداگانه داشته باشید که در آن همه مواردی را که فکر می‌کنید نمی‌خواهید وارد کنید اما کاملاً آماده جدا شدن از آن‌ها نیستید، برش داده و جای‌گذاری کنید. سپس، شما مجموعه کاملی از جملات یا پاراگراف‌هایی دارید که ساخته‌اید که ممکن است در مقاله‌های آینده جا بیفتند و وقت خود را در مورد بریدن چیزهایی که ممکن است از نظر عاطفی به آن‌ها وابسته شده باشید، از دست نمی‌دهید.

شماره 6 : سبک نوشتن خود را ساده کنید

ما اغلب احساس می‌کنیم که باید مدتی را با نوشته‌های خود صرف کنیم و سعی کنیم بیشتر و پیشرفته‌تر باشیم تا بتوانیم آستانه‌ای مصنوعی را که برای تحقیق در اختیار داریم، برآورده کنیم. انجام این کار زمان بیشتری را برای نوشتن از شما می گیرد و درک شما را سخت تر می کند. آن را ساده نگه دارید و نقل قول زیر توسط سی رایت میلز را در نظر داشته باشید:

به عقیده من، چنین عمل قابل فهمی معمولاً ربطی به پیچیدگی موضوع ندارد یا اصلاً ربطی به ژرفای اندیشه ندارد. این تقریباً به طور کامل به سردرگمی های خاصی از نویسنده دانشگاهی در مورد وضعیت خود مربوط می شود … [از آنجایی که نویسنده دانشگاهی در آمریکا] احساس می کند که موقعیت عمومی خود را ندارد، او اغلب ادعای موقعیت خود را بر ادعای خود برای توجه قرار می دهد. خواننده به آنچه می گوید… برای غلبه بر نثر آکادمیک، ابتدا باید بر ژست آکادمیک غلبه کنید.

نتیجه تسریع نوشتن

به یاد داشته باشید، هدف اصلی نوشتن باید انتقال ایده ها باشد نه خودنمایی. در وقت خود صرفه جویی می کنید و درک آنچه را که در مورد آن صحبت می کنید برای خوانندگان و داوران آسان تر می کنید.

شماره 7 : آن را کوتاه نگه دارید

به یاد داشته باشید که فضای مجله بسیار پرهزینه است و هر چه بیشتر در مورد این و آن جست و خیز کنید، سردبیر مجله بیشتر عصبی می شود. همچنین، وقتی از شما خواسته می‌شود که یک بازبین باشید، باز کردن سند و یافتن طولانی بودن آن هرگز خوشایند نیست. پس به خود، داوران و ویراستار لطف بزرگی بکنید که در هنجارهای انضباطی قرار بگیرید.

در واقع، مجلات زیادی وجود دارند که دارای خروجی انتشار برای گزارش های کوتاهتر هستند. اگر مقاله شما پیچیده نیست، آن را به عنوان یک گزارش مختصر ارسال کنید. ممکن است نیمی از زمان نوشتن آن طول بکشد و اغلب اوقات به همان اندازه که برای آن کاغذ هیولا طولانی اعتبار می گیرید، اعتبار آن را دریافت می کنید.

بیشتر بخوانید:تندخوانی

شماره 8 : اگر گیر کردید، آزاد بنویسید

ممکن است توصیه های بالا را دنبال کرده باشید و متوجه شده باشید که هنوز در مکان های خاصی گیر کرده اید. اگر اینطور است، ممکن است به نوشتن رایگان فکر کنید یا فقط افکار خود را در جملات کامل بنویسید. فقط شروع فرآیند نوشتن می تواند به فعال کردن فرآیندهای تفکر شما کمک کند. یکی از محققین خاطرنشان کرد: چگونه می توانم بدانم چه فکر می کنم تا زمانی که آنچه را که می گویم ببینم؟  گاهی اوقات فقط نوشتن چیزی بدون نگرانی در مورد کیفیت یا جهت می‌تواند به شما کمک کند تا در نسخه خطی خود پیشرفت کنید.

نتیجه گیری تسریع نوشتن

پیروی از این استراتژی ها در زمان شما صرفه جویی می کند و روند پرزحمت نوشتن را برای شما تسریع می کند.