سخنرانی در جمع یک راه عالی برای ایجاد توسعه شخصی در سطوح مختلف است، زیرا بهبود مهارت های ارتباطی تقریباً در هر زمینه ای از زندگی مفید است. خواه هدف شما شرکت در بحث های سیاسی، ایجاد حرفه ای به عنوان یک سخنران انگیزشی یا کسب اعتماد به نفس در مقابل مخاطبان باشد، سخنرانی در جمع می تواند به شما در رسیدن به هدف کمک کند. ما بهترین مزایای سخنرانی در جمع را فهرست کرده ایم که شما را تشویق می کند از منطقه امن خود خارج شوید و برای سخنرانی در چند رویداد در آینده ثبت نام کنید. همچنین اگر دوست دارید گوینده و سخنران خوبی شوید، گوینده شو می تواند با آموزش فن بیان و گویندگی توسط استاد بیژن رافعی به شما کمک کند. 

پیشرفت شغلی از مهمترین مزایای سخنرانی در جمع

یکی از مهمترین مزایای سخنرانی در جمع پیشرفت شغلی است. مهارت های سخنرانی موثر می تواند به پیشرفت شغلی کمک کند، زیرا نشان دهنده خلاقیت، مهارت های تفکر انتقادی، توانایی های رهبری، متانت و حرفه ای بودن است، ویژگی هایی که برای بازار کار بسیار ارزشمند هستند. سخنرانی در رویدادها و کنفرانس ها راه خوبی برای ایجاد اعتبار است. هرچه این رویداد شناخته شده تر باشد، بهتر است، زیرا می توانید این دستاوردهای سخنرانی را به رزومه خود اضافه کنید.

سخنرانی در جمع می تواند به شما کمک کند تا در محل کار خود را برجسته کنید. شما یاد خواهید گرفت که در جلسات صحبت کنید، ایده های خود را تبلیغ کنید و خود را به عنوان یک حرفه ای معرفی کنید. مهارت های صحبت کردن نیز می تواند به شما کمک کند در مصاحبه های شغلی برتر باشید. پس از سخنرانی در چند رویداد، مردم شما را به یاد خواهند آورد و شما را به عنوان یک چهره معتبر در حوزه تخصصی خود می بینند. متوجه خواهید شد که از افرادی که صحبت شما را تماشا کرده اند، مشتری و کسب و کار جدیدی دریافت می کنید. انواع فرصت های تجاری و صحبتی جدید برای شما باز خواهد شد.

افزایش اعتماد به نفس

سخنرانی در جمع می تواند به طور قابل توجهی اعتماد به نفس شما را افزایش دهد. غلبه بر ترس‌ها و ناامنی‌هایی که با سخنرانی عمومی همراه است، قدرت‌بخش است. علاوه بر این، ارتباط با مخاطبان می تواند یادآوری قوی باشد که شما بینش ها و نظرات ارزشمندی برای به اشتراک گذاشتن با جهان دارید. وقتی از صحبت کردن به گروه های کوچک مردم تا مخاطبان بزرگ می روید، سطح اعتماد به نفس شما افزایش می یابد. این نه تنها روی صحنه، بلکه در زندگی روزمره نیز مفید خواهد بود، چه در یک جلسه و چه در یک قرار ملاقات.

مطالعه ای که توسط شرکت توسعه تعاونی کارولینای شمالی بر روی افراد 9 تا 18 ساله که در یک برنامه سخنرانی عمومی شرکت کردند، نشان داد که سخنرانی در جمع باعث افزایش اعتماد به نفس می شود. این مطالعه نشان داد که رسیدن به یک هدف عامل مهمی در افزایش اعتماد به نفس دانش آموزان است. در حالی که عصبیت ناشی از صحبت کردن در مقابل جمعیت به طور کامل از بین نمی رود، اما به شما یاد می دهد که چگونه با ترس های خود کنار بیایید و ضعف خود را به قدرت تبدیل کنید.

فواید سخنرانی در جمع

توسعه شخصی

مهارت های ارتباطی برای موفقیت شخصی و حرفه ای بسیار مهم است و بهبود این حوزه یکی از بزرگترین مزایای سخنرانی عمومی است. تولید یک سخنرانی، سخنرانان را مجبور می‌کند یک گام به عقب بردارند و در مورد راه‌های موثر برقراری ارتباط فکری انتقادی کنند. در زندگی روزمره، بازگشت به عادت‌های ارتباطی که سال‌ها پیش شکل داده‌ایم، آسان است.

بهبود مهارت های ارتباطی

وقتی سخنرانی می نویسید، باید به دقت در مورد بهترین چارچوب، استراتژی متقاعدکننده و دیکشنری فکر کنید تا پیام خود را به مخاطب منتقل کنید. این نوع تفکر می تواند به شما کمک کند تا مهارت های ارتباطی خود را در سایر زمینه های زندگی خود بهبود بخشید. روابط شخصی، تعاملات اجتماعی و موقعیت‌های کاری از شما می‌خواهد که ایده‌های خود را به دیگران منتقل کنید. سخنرانی عمومی بر انتقال ایده ها تمرکز دارد. شما می توانید یاد بگیرید که با آرامش دیدگاهی مخالف داشته باشید، ایده های خود را به شیوه ای سازمان یافته و منسجم ارائه دهید و از نظرات خود برای دیگران دفاع کنید.

رضایت شخصی

صحبت کردن در جمع یک فوبیای بسیار رایج است. بسیاری از مردم ترجیح می دهند به جای ایستادن و صحبت در مقابل جمعیت، تقریباً هر کاری انجام دهند. ارائه یک سخنرانی می تواند ترسناک و خطرناک باشد. با نزدیک‌تر شدن سخنرانی، ترس‌ها و ناامنی‌ها بیشتر می‌شوند: “اگر صحبتم را فراموش کنم چه؟” “اگر نتوانم به سوالات مخاطبان پاسخ دهم چه؟” سخنرانی در جمع راهی برای نشان دادن اینکه با تمرین می توانید کارهایی را انجام دهید که بیشتر شما را می ترساند. چیزی که به عنوان یک کابوس شروع می شود می تواند به یک تقویت شخصی تبدیل شود.

روش سخنرانی در جمع

بخوانید: سخنرانی متقاعد کننده چیست؟

گسترش ارتباطات

یکی دیگر از مزایای سخنرانی عمومی این است که وقتی در یک رویداد صحبت می کنید، ناگهان متوجه می شوید که همه می خواهند با شما صحبت کنند. این یک فرصت ارزشمند برای دوست یابی، ایجاد ارتباطات تجاری و ایجاد تجارت است. نه تنها این، بلکه این فرصت را نیز خواهید داشت که با سخنرانان دیگری که تماس با برخی از آنها به طور معمول بسیار دشوار باشد، ارتباط برقرار کنید. رویدادهای سخنرانی همچنین ممکن است اتاق‌هایی برای سخنرانان داشته باشند که در آن غذا و نوشیدنی به آنها داده می‌شود و می‌توانند با هم ارتباط برقرار کنند.

متقاعد کردن

یکی دیگر از مزایای سخنرانی در جمع متقاعد کردن است که به عنوان یک کاتالیزور برای فعالیت های غیرخشونت آمیز و تغییرات سیاسی سابقه طولانی دارد. این یک راه قدرتمند برای متحد کردن مردم تحت یک هدف مشترک و ایجاد انگیزه در آنها برای اقدام است. بر کسی پوشیده نیست که مردم در طول تاریخ از قدرت سخنرانی در جمع برای ایجاد تفاوت استفاده کردند. به ندرت فرصت بهتری برای صحبت با مخاطبان اسیر در مورد آنچه واقعاً برای شما مهم است خواهید داشت. شما فرصتی برای تأثیرگذاری بر همسالان خود خواهید داشت. شما با هر سخنرانی دنیا را تغییر نمی‌دهید، اما می‌توانید به‌راحتی بر کسی تأثیر بگذارید.